CZ  |  EN
Elton Hodinářská

Technologie

Technologie


STROJKY

STROJKY

Hodinový strojek je srdcem každých hodinek - rozhoduje nejen jak dlouho, ale také jak kvalitně budou hodinky fungovat. Všechny naše strojky vyrábíme s velkým důrazem na to, aby každá z více než 130 částí byla pečlivě zasazena na své místo. Máme proto jistotu, že hodinky PRIM budou fungovat po několik generací. V současné době produkujeme 6 typů hodinových strojků, které vyrábíme a kompletujeme v naší továrně v Novém Městě nad Metují. Mezi nejpoužívanější typy patří ty, které byly vyrobeny v roce 2009, 2010 a 2013.

Čtěte více

POUZDRA

Všechna pouzdra vyrábíme přímo v naší továrně v Novém Městě nad Metují metodou třískového obrábění, což nám umožňuje přizpůsobit během výroby tvar, velikost či materiál přání zákazníka. Dokážeme pracovat s nejrůznějšími materiály od nerezové oceli přes drahé kovy a damascénskou ocel až po titan. Finální úpravy provádíme na pouzdru zásadně ručně, čímž dohlížíme na to, aby se hodinky PRIM staly na rukou našich zákazníků skutečným klenotem.

Číselníky

Číselníky

Pro krytí číselníku používáme safírové sklo s antireflexní vrstvou, vyrobené v České republice. Dokážeme vyrobit číselníky nejrůznějšího typu a barev, produkujeme číselníky s reliéfními indexy, tištěné, hladké či společně s indexy vykrytými svítící hmotou. Díky naší dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou náramkových hodinek můžeme našim klientům nabídnout také unikátní možnost podílet se na grafickém návrhu číselníku.

ŘEMÍNKY

Řemínek doplňuje celkový vzhled hodinek a je nedílnou částí každého designového návrhu. Nabízíme našim zákazníkům kvalitní kožené řemínky, které zdobí hodinky ze společenské, sportovní i art kolekce. Na přání zákazníka dokážeme vyrobit řemínky z krokodýlí či jiné luxusní kůže. Vybrané hodinky ze sportovní kolekce jsou doplněny gumovými řemínky, které se lépe hodí k aktivnímu způsobu života některých našich klientů. Nabízíme také možnost návrhu řemínku pro zákazníky, kterým nevyhovují běžné délky a šířky řemínků.

RUČKY

Konečná povrchová úprava ruček je ruční práce. Používáme širokou škálu materiálů – ocelové, zlacené, ocelové modře kalené, ručně lakované, vykryté svítící hmotou.

DLC povlak

DLC povlak

Pojem DLC (z anglické zkratky „diamantu podobné vrstvy“) se v současné době používá pro označení metastabilního stavu amorfního uhlíku obsahujícího významný podíl sp3 vazeb. Tyto vrstvy mají většinou velice zajímavé mechanické vlastnosti, jako velkou tvrdost, chemickou netečnost, průsvitnost a výborné tribologické vlastnosti. DLC vrstvy proto mají velké možnosti průmyslového využití od ochranných povlaků, automobilový průmysl, medicíny (povlaky na kloubní náhrady)
až po mikroelektroniku.
Síly vrstvy : 3-5 mikrometrů
Tvrdost: 2000-2800 HV oproti standardnímu
nerezovému materiálu 316 L , který má tvrdost 220-240 HV

Kontaktujte nás

ELTON hodinářská, a.s.

Náchodská 2105

549 01 Nové Město nad Metují

© 2005-2020, ELTON hodinářská, a.s. - České hodinky PRIM

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace