CZ  |  EN
Historie

Tradice v novém kabátu

Tradice v novém kabátu


Základem dnešního obchodního úspěchu značky PRIM je oživení zájmu o mechanické hodinky a orientace firmy na bezprostřední komunikaci se zákazníkem. Tento zcela ojedinělý obchodní přístup nám umožnil pohotově reagovat na konkrétní a zcela osobitá přání našich zákazníků.

Jsme továrna, která umí realizovat sny svých zákazníků.

Dalším výrazným podmětem pro náš rozvoj je rostoucí náročnost zákazníků. Týká se to nejen kvalitativních parametrů, ve kterých PRIM vždy vynikal, ale i nároků na individuální charakter náramkových hodinek. Ať již se jedná o samotný design nebo doprovodný servis. Těžiště naší pozornosti se upnulo právě k těmto hodnotám.

Hodinářská produkce naší továrny se tak rozvinula do dvou hlavních linií. První představují mechanické hodinky, jejichž design navazuje na naši šedesátiletou tradici.

Nově designované řady společenských hodinek SPARTAK, DIPLOMAT, PAVOUK, LINEA a ELEGANT svojí elegancí evokují přehledný design padesátých a šedesátých let minulého století. Druhou linii tvoří hodinky zcela moderního designu, které vytvářejí přední čeští výtvarníci v těsné spolupráci s naším vývojovým oddělením.

Šedesát let zkušeností a tvořivé práce je zárukou toho, že naše slovo platí.

Dnešní mechanické hodinky PRIM jsou vybaveny vlastními nově vyvinutými strojky PRIM kalibr 94 (s ručním nátahem) nebo častěji PRIM kalibr 98 (s automatickým nátahem). V omezené míře a výhradně na výslovné přání zákazníků mohou být hodinky osazeny i strojky jiných výrobců ze Švýcarska, Německa nebo Japonska.

Špičková technologie a design

Již od počátku tohoto tisíciletí se významným způsobem orientujeme na vývoj nových konstrukčních řešení, originálních technologických postupů a aplikace nejmodernějších informačních technologií. Počínaje rokem 2008 jsme provedli rozsáhlou investici, která nám umožňuje vyrobit i v jednom jediném originálu mechanické hodinky. Jsme jedna z mála továren na světě, která až na několik málo výjimek dokáže vlastními silami a podle vlastní konstrukční a technologické dokumentace vyrobit všechny díly pro mechanické hodinky včetně jejich zapouzdření.

Hodinková pouzdra a jejich díly dokážeme vyrábět z nerezové oceli, osmnácti karátového zlata nebo platiny o ryzosti 950/1000. Nic nebrání tomu abychom na základě Vašeho přání aplikovali rozličné drahé kameny nebo jiné dekorativní prvky ze vzácných materiálů. V současné době jsme jediná hodinářská továrna, která dokáže vyrobit hodinkové pouzdro z damascénské oceli.

Spojujeme lidi plné tvůrčí inspirace a imaginace, s řemeslnou zručností hodinářů, a nejmodernější strojírenskou technologií.
Od počátku naší novodobé historie spolupracujeme s předními českými designéry. Jedním z prvních bylo studio Divan design následované společností Creative Services, s.r.o. Mezi naše současné spolupracovníky patří designéři: paní Lenka Súkupová (hodinky modelové řady CoupéR), pan Jan Jaroš (hodinky Maskara), studio Olgoj Chorchoj (hodinky Cylinder a Sphere).

Kontaktujte nás

ELTON hodinářská, a.s.

Náchodská 2105

549 01 Nové Město nad Metují

© 2005-2020, ELTON hodinářská, a.s. - České hodinky PRIM

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace