CZ  |  EN
Napsali o nás

Watch IT! zima 2019

Watch IT! zima 2019Magazín Watch It! se do hloubky věnuje hodinkám
a hodinářským manufakturám a vyniká odbornou
fundovaností i šíří záběru. Na stránkách magazínu se čtenáři dále
seznamují s význačnými osobnostmi nejen hodinářského světa,
další rubriky se věnují automobilům, designu, šperkům, módě a sportu...

více >


Prim Manufacture 1949

Prim Manufacture 1949

Jak jinak oslavit 70 let existence hodinářské tradice z Nového Města nad Metují než limitovanou edicí navazující svým vzezřením na vůbec první české náramkové hodinky. Ty byly pod jménem Spartak zkonstruovány už v roce 1954. Právě jejich nadčasovým vzhledem se nechala inspirovat i novinka Spartak 70, která díky kalibru 103 s manuálním nátahem navrací linii mimostředně umístěnou sekundovou ručku na pozici 6. Oproti všem dalším časomírám z novoměstského závodu přináší vzkříšený jubilant také nové dekorativní prvky, odlišující manufakturní produkci společnosti Elton hodinářská od pravidla nerespektujících projektů společnosti MPM Quality, s níž stále probíhají soudní spory. Za zmínku stojí například nový piktogram v podobě novoměstských oblouků vycházejících z architektonických prvků, jež lze obdivovat na historických budovách v centru města na řece Metuji, stejně jako jménem Spartak zdobené západkové kolo.

Prima čas

Prima čas

Prostory nového butiku novoměstské značky Prim byly otevřeny už letos v září. O podobu interiéru v pražské Nekázance se postaralo studio Scenografie, které apelovalo nejenom na jeho obchodní stránku, ale také na skutečnost, že nová prodejna má sloužit k akcím a setkávání sběratelů. Během slavnostního večera byla navíc pokřtěna kniha Prima čas, kterou napsal Jan Králík. Jeho cílem samozřejmě nebylo konkurovat rozsáhlé detailní encyklopedii z pera Libora Hovorky, ale spíše elegantní formou přinést krátké příběhy spojené se značkou do povědomí zákazníků. Nová prodejna, evokující vzhled galerie, využívá kontrastu manufakturně vyráběných hodinek se strukturou dubových kazet, na nichž jsou prezentovány. Výsledek je vskutku zajímavý.

Kontaktujte nás

ELTON hodinářská, a.s.

Náchodská 2105

549 01 Nové Město nad Metují

© 2005-2020, ELTON hodinářská, a.s. - České hodinky PRIM

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Potvrzením s použitím souhlasíte. V pořádku Další informace